Uzmanību! Trauki nereti tiek veidoti no materiāla, kas izdala toksiskas vielas

Patlaban informācijas par veselīgu dzīvesveidu ir atliku likām, un mēs arvien skaidrāk apzināmies, cik labvēlīgs vai pretēji, kaitīgs organismam būs katrs apēstais kumoss. Bet retais ir pievērsis uzmanību traukiem – nereti tie veidoti no materiāla, kas izdala ārkārtīgi toksiskas vielas. Trauki mūsu mājā var aiztaupīt krietnu devu kancerogēno vielu, kas iezogas maltītē, mums pat to neapzinoties. Kaitīgie savienojumi nonāk mūsu organismā ne vien no tiem traukiem, kas kalpo ēdiena pasniegšanai, bet arī no tiem, kuros gatavojam un uzglabājam izejvielas vai sarūpētos našķus. Piedevām izrādās, ka bērniem un pat zīdaiņiem domātie trauki nereti ir gatavoti no toksiskiem polimēriem – ir jāzina, kā tos atšķirt.

Liela daļa alerģiju un citu saslimšanu ir novēršama, ja pārskatām savu trauku kolekciju, kā arī protam tos pareizi tīrīt. Piemēram, izrādās, katlakmens var izraisīt vēdergraizes, bet no tā tikt vaļā ir pavisam vienkārši! Un, protams, neizpaliek arī ieskats tik populārās mikroviļņu krāsns saderībā ar dažādiem materiāliem.

Grilē visa gada garumā

Bet kā tad ar grilu? Mūsdienās grilēt iespējams visa gada garumā – dārzos un uz balkoniem, kamēr laika apstākļi tam vēlīgi, vai, talkā ņemot galda grilu, kad temperatūra aiz loga kritusies. Grils lielākoties asociējas ar svētkiem un kopāsanākšanu, taču, pateicoties viegli lietojamajai elektriskajai grila ierīcei, var būt arī ikdienas “panna”. Grilēti ēdieni ir gastronomijas ekvivalents piedzīvojumu grāmatai, taču, lai gardumi būtu arī veselībai labvēlīgi, ir jāzina šādi tādi smalkumi. Vai zini, kad grilējums atstājams atsegts, kad – ietinams folijā? Vai zini, ko iesākt ar marinādēm un mērcēm, ko – ar garšvielām? Bez tam, mēs esam padomājuši arī par ēdieniem un dzērieniem, kas pasniedzami pie pagatavotajiem gardumiem! Ne visiem patīk tā trauksmainā gaidīšana plīts priekšā, bažas par pareizo temperatūru un citām ar cepšanu saistītajām likstām.

Reizēm gribas “kaut ko citādu”, bet ātri

Konditorejas izstrādājumi bez cepšanas, kurā apkopots nevien plašs saldo izstrādājumu klāsts, bet padomāts arī par kādu sāļo uzkodu - gan sviestmaižu tortes (kas ļaus likt lietā sacietējušo maizi ''Sacietējusi maize receptēs’’), gan  mazliet eksotiskākām uzkodām no lavaša vai tortiljas. Ir arī pa veselīgam kārumam, kura pagatavošanā izmantojamas lielākoties žāvētas aprikozes, plūmes, dateles un rozīnes. Iemācāmies pagatavot arī “iereibušās zemenes” un dažnedažādas “nugas” – mīkstas pastilas, ko droši vien gadījies baudīt kādā ceļojumā. (Un, protams, neizpaliek arī tortes un kūciņas!) 

Noslēgumā pāris vārdu par to, kā tad to visu pēc tam satīrīt

Lai arī bioloģiskie trauku mazgāšanas līdzekļi ir dārgi, atgūt veselību iznāks vēl dārgāk. Visi bioloģiskie trauku mazgāšanas līdzekļi ir sertificēti un nesatur sintētiskās smaržvielas un krāsvielas, ģenētiski modificētas vielas, hloru, konservantus, enzīmus. Visas virsmas aktīvās vielas iegūtas no augu izcelsmes izejvielām, tāpēc tās pilnībā sadalās. Traukus dezinficē citrusu ēteriskās eļļas. Bioloģiskie trauku mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti trauku mazgāšanai ar rokām, nekairina ādu, tāpēc ir piemēroti cilvēkiem, kuriem novēro alerģiskas reakcijas.” (Ruta Darbiņa. ''Trauki mūsu mājā.'')

Dzīvojam zaļi! Citrons, olīvas un citi zaļie draugi
Visi zina, ka augi uzņem ogļskābo gāzi un izdala cilvēka plaušām tik vērtīgo skābekli. Taču tas vēl nav viss. Telpā, kurā bieži uzturas ļaudis, tiek s...
Uz mežu pēc sēnēm un drogām! Praktiski padomi sēņu un drogu uzglabāšanai ziemā
Vakar, 30.jūlijā piedalījāmies ‘’Brāļu tirgū’’, pie tirdzniecības centra ‘’Minsk’’ (Nīcgales iela 2). Mēs sapratām, ka rīdziniekiem šobrīd aktuāli ir ...
Leave a comment
Note: HTML is not translated!