Pielāgojoties jaunajiem dzīves un darba apstākļiem un izvērtē, kas Tev ir svarīgs

‘’Viens no labākajiem veidiem, lai gūtu un noturētu “augstāku skatījumu”, ir lasīt. Pavadot laiku ar lielisku grāmatu, mēs patiesībā sarunājamies ar tās autoru.’’ R. Šarma. Izcilības stundas.

Diezin vai pasaulē būs vēl labāks laiks, lai runātu par līdermākslu. Pēdējo nedēļu laikā vairākumam no mums bijis strauji jāpielāgojas jaunam dienas režīmam un domāšanai. To pat nemanot, esam izvērtējuši, kas mums svarīgs, un pieņēmuši virkni lēmumu, ko un kā darīt. Lūk – atšķirība start līderi un “nelīderi” ir tieši šī nemanīšana – jo līderis to visu, pilnīgi visu, dara apzinātāk un mērķtiecīgāk.

Ko mēs ar to domājam? Pielāgojoties jaunajiem dzīves un darba apstākļiem, tu veici apsvērumus un  aprēķinus kā īsts līderis. Bet, visticamāk, tu nemaz īpaši spārnoti nejūties. Kāpēc? Jo, pirmkārt, tu šos soļus neapzinājies, un, otrkārt, tos diktēja bailes, stress vai nepieciešamība, nevis iedvesma.

Labā ziņa ir tā, ka tas ir viegli labojams. Pavisam praktisks palīgs ir Robina Šarmas Klubs Plkst. 5 no rīta – gan iedvesmas, gan praktisko padomu te ir atliku likām. Un, tā kā vairumam šobrīd ir vairāk brīvā laika, var celties arī mazliet vēlāk, jo diena nekur neaizmuks. Galvenais, lai “darbs ar sevi” būtu strukturēts un apzināts. Vislabāk, ja tas tiek veikts konkrētā laikā katru dienu, bet tam nav obligāti jābūt tieši piecos no rīta. To var sadalīt arī vairākās devās, piemēram, veikt ierakstu dienasgrāmatā no rīta, bet izvingroties laikā starp brokastīm un pusdienām. Viena no svarīgākajām līdera iezīmēm ir domāt pašam, nevis sekot pamācībām “burts burtā”!

Vārdi veido tavas sajūtas un Vairies no upura leksikas

Dienasgrāmatu var rakstīt “pa savam” - labs piemērs tam ir Šarmas “Izcilības stundas” un “Izcilības stundas. 2. grāmata”. Proti, autors it kā sīkus un ikdienišķus notikumus pārvērš par atziņām. To var darīt ikviens – ir tikai jāpievērš uzmanība tam, kas notiek te un tagad, un jāparaugās uz to visu, uzdodot jautājumu: “Ko es no tā varētu uzzināt?” Vai “Ja es būtu Robins Šarma, kā es reaģētu uz šo situāciju tādā gadījumā?”

Lūk, viens no piemēriem, kā šķietami ikdienišķais pārtop par spārnotu (un iedvesmojošu) domu.

“Vārdi veido tavas sajūtas. Tie ietekmē tavu skatījumu uz realitāti. Un tie var tevi tuvināt vai nu kalna virsotnei, vai ielejai. Liec lietā augstas klases vārdus, un tu baudīsi augstas klases dzīvi. Vakar biju iegriezies kādā no Manhetenas Starbucks veikaliem. Man priekšā esošais puisis pasūtīja chai latte. Pārdevēja pavēstīja, ka tējas patlaban neesot. Puisis manāmi saduga. Nopietni! Jums būt vajadzējis redzēt viņa sejas izteiksmi. It kā viņa sirdi būtu cauršāvusi bulta. Un viņa atbilde? Upura klasika: “Kā jūs to atļaujaties man teikt?” Es gaidīju, ka viņš pasmaidīs. Bet ne. Lai kā arī dzīve savērptos, tikai un vienīgi mēs paši esam atbildīgi par savu reakciju. Tikai un vienīgi mēs paši. Mūsu spēkos ir izvēlēties, ko ar katru situāciju iesākt. Varam rūgt, varam augt. Izvēles iespēju ir bezgala – pilnīgi vienmēr. Sāksim ar vārdiem. Izvēlies tos ar apdomu. Kā to dara līderi. Lai kā arī dzīve savērptos, tikai un vienīgi mēs paši esam atbildīgi par savu reakciju.” ( R.Šarma Izcilības stundas. 2. grāmata.)

Vadīšanas māksla ir domāta katram

“Ikvienam no mums, vienalga, kur dzīvojam, ko darām, kas ar mums pagātnē noticis un ko piedzīvojam pašlaik, ir jāatbrīvojas no  pārmetumu važām, naida ķēdēm, apātijas kāju dzelžiem un  viduvējības cietuma restēm, kas notur mūs mūsu zemākās  dabas tumšo spēku verdzībā. Ikvienam no mums ir jāceļas  katru rītu – jā, pulksten 5 – un jādara viss iespējamais, lai  atraisītu savu ģenialitāti, attīstītu savus talantus, padziļinātu raksturu un paceltu savu garu. Ikvienam no mums tas ir jādara, visā pasaulē. (R. Šarma. Klubs “Plkst. 5 no rīta”.

Rorija Veidena grāmatas ''Izvēlies kāpnes!'' prezentācija
Kā veiksmīgi cilvēki sasniedz rezultātus? Viņi to dara vecmodīgā veidā - ar koncentrēšanos un pašdisciplīnu. Grāmatā autors, balstoties uz savu piered...
Bērni! Palīgā! No bērnudārza līdz augstskolai.
Kļūt par vecāku – tas ir jauns dzīves posms -, neziņas, šaubu, un dziļa prieka mirkļu pildīts.Kas ir kritiskais vecums, kuru, palaižot garām, būs grūt...
Leave a comment
Note: HTML is not translated!